T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

RSS

Güncelleme Tarihi: 11/06/2019

RSS Nedir?

RSS, yeni eklenen içeriğin kolaylıkla takip edilmesini sağlayan özel bir XML dosya formatıdır. Kullandığı dosya biçimleri .rss ve .xml 'dir.

RSS (Real Simple Syndication), site içeriğini dağıtmak için geliştirilmiş XML (Extensible Markup Language) tabanlı bir veri sunuş biçimidir.

Dünyada, sahip olduğumuz bilgiyi güncel tutabilmemiz için taramamız gereken milyarlarca web sayfası bulunmaktadır. RSS her siteyi taramak ve her linke tıklamak yerine, olan biten gelişmelerin en son haberlerin, duyuruların ve yayımlanan içeriklerin zahmetsizce ve doğrudan size ulaşmasını sağlar.  RSS ile bunu kolayca yapabileceksiniz...

RSS, istenilen içeriğin tanımlanması ve sadece o içeriğin doğrudan kişiye ulaşmasına imkan tanıyan bir hizmettir. İlginizi çeken ve yayına sunulan en son içeriklerin verisini size göstererek gündemi zorlanmadan takip etmenizi sağlar.

RSS Servisini Nasıl Başlatacaksınız?

Bunun için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programı olmalıdır. Bu program bilgisayarınızda yoksa kullandığınız işletim sisteminizde çalışacak RSS okuyucu programlarından birini seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

RSS beslemelerine üye olarak, sitemizdeki RSS olarak yayınlanan en son içeriklere internet sitemizde gezinmeden ve hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Böylece hastanemizce güncel olarak yayınlanan RSS içeriklerine yayına giriş anından itibaren ulaşma şansınız olur.

Aşağıdaki RSS ikon olarak görünen listesinden, ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt edebilirsiniz. Örneğin; Hastanemizdeki Duyurular veya Haberler ile ilgileniyorsanız ilgili ikonu tıklayarak karşınızda çıkan sayfa üst kısımda bulunan “Bu akışa abone ol” linkini tıklayarak abone olabilirsiniz ya da tarayıcıda görünen adresi kopyalayarak bilgisayarınızdaki okuyucu programına ekleyebilirsiniz.

Bazı tarayıcılar (Firefox, Opera, vb) otomatik olarak RSS servisinden yararlanmanızı sağlar.

Bazı tarayıcılarda RSS içeriği tam görünmeyebilir. Böyle bir durumda farklı bir tarayıcıda RSS içeriğini görüntülemeyi deneyebilirsiniz.

RSS Beslemeleri Takip Programları Sorumluluk Reddi Uyarısı

RSS beslemelerini okuyabilmeniz için bilgisayarınızda bir okuyucu program mevcut olmalı. Böyle bir programa sahip değilseniz arama motorlarından ücretsiz RSS takip programlarını bularak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Programı kurduktan sonra ilgilendiğiniz kategorinin XML linkini programınızın yeni kaynak kısmına yazmanız yeterli olacaktır. İnternet sitemizin artık RSS olarak yayınlanan tüm içeriklerine bu program açık olduğu müddetçe anlık olarak ulaşılabilecektir.

İndireceğiniz programların bulunduğu sitelerin kurumumuzla doğrudan veya dolaylı hiç bir ilişkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla indirilen program ile ilgili olarak sorumluluk tamamen size ait olup kurumumuz hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.