T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemizde İlk Açık Bypass

Güncelleme Tarihi: 29/04/2021

Hastanemizde İlk Açık Bypass_01.jpg

 

Hastanemizde İlk Açık Bypass

73 yaşındaki Muzaffer KAYA isimli hasta hastanemizde teknik bir yöntemle ve başarılı bir şekilde yapılan açık bypass ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

Hastanemizde ilk kez açık bypass operasyonunu gerçekleştiren Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Dr.Öğr.Üyesi Burak TAMTEKİN, Op. Dr. Nurcan AYABAKAN ESKİ, Op.Dr. Güler Gülsen ERSOY ve Op.Dr. Hilal ÖZLÜ tarafından ameliyat edilen hasta operasyondan 6 saat sonra solunum cihazından ayrıldı ve aynı gece yürütülerek ağızdan beslenmeye başladı.

Dr.Öğr.Üyesi Burak TAMTEKİN;

”73 yaşındaki hastamızın yaptığımız ilk muayenede üç kalp damarının çok kötü durumda olduğunu gördük. Ancak hastamızın diğer raporlarında böbrek yetmezliği yanında şeker hastası olduğunu da tespit ettik. Tıbbi teknikle böbreklerini korumaya alarak açık bypass ameliyatını gerçekleştirdik. Hastamızın 3 kalp damarını değiştirdik. Önümüzdeki bir iki gün içerisinde yoğun bakımdan normal odaya çıkmasını planlıyoruz. Yapılan bu tür başarılı ameliyatlar ve tedavileri yakından takip eden kent insanını da hemen ileri merkezlere gitmeden güven duyduğu Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanemize gelip kapımızı çalmaları doğrusunu söylemek gerekiyorsa hastane yönetimimizi ve biz doktorları mutlu ediyor” dedi.

 

Hastanemizde İlk Açık Bypass_02.jpg


Hastanemizde İlk Açık Bypass_Basından....jpg