T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

2020 Yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Tamamlandı

Güncelleme Tarihi: 02/11/2020

2020 Yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Tamamlandı.png

 

2020 Yılı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Tamamlandı

“İş sağlığı ve güvenliği hepimizin sorumluluğudur.”

Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının oluşturulması, çalışma hayatının öncelikli şartı ve tüm sosyal tarafların ortak sorumluluğudur.

İş sağlığı ve güvenliği kültürü sadece kurallardan ibaret değildir, Önleyici ve iyileştirici bir anlayışı esas almıştır. Dolayısıyla iş sağlığı ve güvenliği kültürü; çalışanların sağlığını ve güvenliğini destekleyen, verimi ve kaliteyi artıran bir anlayışı benimser.

Kurumlarda iş sağlığı ve güvenliği kültürü geliştiği takdirde, sürekli gelişme ve iyileşme ortamı sağlanabilir. Ancak bu şekilde iş kazaları ve meslek hastalıklarını önleyebilir.

Kısacası İş sağlığı ve güvenliği; tek başına ne devletin, ne işverenlerin ne de çalışanların sorumluluğudur. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HEPİMİZİN SORUMLULUĞUDUR.

6331 sayılı İş Kanunu gereğince yılda bir defa yapılması gereken, 16 saatlik, zorunlu iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri COVİD-19 Pandemisi kısıtları sebebiyle tüm personelimize uzaktan eğitim şeklinde verilerek tamamlanmıştır.

Eğitimler hastanemiz İş Sağlığı ve Güvenliği Biriminde görevli, İş Güvenliği Uzmanlarımız Burcu Işın BAYRAMOĞLU ve Mehtap DEMİRCİ ÇELEBİ tarafından hazırlanarak yayınlanmıştır.

Eğitimin önemine binaen tüm çalışanlarımıza göstermiş oldukları hassasiyet ve yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.