T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmete devam…

Güncelleme Tarihi: 18/06/2020

Afiliasyon (Birlikte kullanım) Protokolü İmza Töreni 04062020_01.png

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmete devam…

“Sağlık Bakanlığı ve Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü arasında Afiliasyon (Birlikte kullanım) Protokolü imzalandı. Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmete devam…”

Bilindiği üzere 22.10.2019 tarihinde Kastamonu Devlet Hastanesi ve Kastamonu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ nin Tıp Fakültesiyle Birlikte Kullanımına dair “Afiliasyon Ön Değerlendirme Raporu” İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü arasında imza altına alınmıştı.

04.06.2020 tarihinde Ankara’da, Sağlık Bakanlığımız ile Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü arasında Afiliasyon (Birlikte kullanım) Protokolü imzalanmıştır.

Protokol, Kamu Hastaneleri Genel Müdürümüz Prof. Dr. Hilmi ATASEVEN, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi TOPAL ve İl Sağlık Müdürümüz Dr. Sadettin YAZI tarafından imzalanmıştır.

Afiliasyon Protokolünün imzalanmasıyla birlikte hastanemiz “Eğitim ve Araştırma Hastanesi” statüsünde “3. basamak sağlık hizmeti veren sağlık kuruluşları” arasındaki yerini almıştır ve bu tarihten itibaren “Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak faaliyetlerini sürdürecektir.

Bu süreçte desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Sayın Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA, Sayın Milletvekilimiz Hakkı KÖYLÜ, Sayın Milletvekilimiz Metin ÇELİK, Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ, Sayın Kamu Hastaneleri Genel Müdürümüz Prof Dr. Hilmi ATASEVEN, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi TOPAL, Sayın İl Sağlık Müdürümüz Dr. Sadettin YAZI ve emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz.

Hayırlı olması temennisiyle…

Halkımıza saygıyla duyurulur…

 

Afiliasyon (Birlikte kullanım) Protokolü İmza Töreni

  • Afiliasyon (Birlikte kullanım) Protokolü İmza Töreni 04062020_01.png
  • Afiliasyon (Birlikte kullanım) Protokolü İmza Töreni 04062020_02.png
  • Afiliasyon (Birlikte kullanım) Protokolü İmza Töreni 04062020_03.png