T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Sağlık Çalışanlarımıza Sepsis Eğitimi

Güncelleme Tarihi: 20/09/2019


13 Eylül Dünya Sepsis Günü_2019_01.jpeg


Sağlık Çalışanlarımıza Sepsis Eğitimi

“Sepsisi Tanı, Hayatı Kurtar”

13 Eylül Dünya Sepsis Günü etkinlikleri kapsamında hastanemiz Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Uzm.Dr Uğur ÖNAL tarafından ‘’Sepsis Nedir? Sepsis Neden Önemlidir?’’ konulu eğitim verilmiştir.

Bakanlığımızca 2019 yılı 13 Eylül Dünya Sepsis Günü teması “Sepsisi Tanı, Hayatı Kurtar” olarak belirlendiğinden, sepsisi tanımanın hayat kurtarmak için önemli olduğuna vurgu yapılmıştır.

Uzm.Dr. Uğur ÖNAL “Sepsis tanısı dünya genelinde ortalama her yıl  milyonlarca kişiyi etkilemekte ve mortalite oranı yüksek seyretmektedir. Bu sebeple sepsis tanımını iyi değerlendirilmesi ve hızla tedavi planının oluşturulması gereklidir. Sepsis son güncellemeler ile konağın enfeksiyona karşı düzensiz yanıtına bağlı organ disfonksiyonu olarak tanımlanmaktadır.’’ diyerek sepsisin önemine değinmiştir.

Eğitim Enfeksiyon hastalıkları uzmanlarımız, enfeksiyon kontrol hemşirelerimiz, eğitim hemşiremiz, kalite yönetim direktörümüz ve yoğun bakım sorumlu hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımızın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.


13 Eylül Dünya Sepsis Günü_2019_02.jpeg

13 Eylül Dünya Sepsis Günü_2019_03.jpeg